A találmány értéke
Tegyük fel, hogy adott egy kutató, aki szolgálati találmánnyal rendelkezik, a találmány hasznosítása kapcsán pedig számos lehetőség merül fel. A felesége azt mondja, hogy alapítson Kft.-t közösen az egyetemmel, a szomszéd meg azt, hogy adják el a hasznosítási jogokat, az unokaöccse szerint startup versenyre kéne vele menni és találni egy befektetőt. De vajon melyik a helyes irány? Mikor milyen lépés a célravezető? Az előadás során arra keresünk választ, hogy milyen készültségi szinten milyen értékesítési, hasznosítási, továbblépési lehetőségek adódnak.
A BME Felsőoktatási és Ipari Együttműködési Központ szervezésében megvalósuló hat alkalmas FIEK Iparjogvédelmi képzés rövid áttekintést nyújt a szellemitulajdon-védelem rendszeréről, ezen belül az iparjogvédelmi oltalmi formákról, az oltalom megszerzésére irányuló eljárásokról és ezek alkalmazhatóságáról, a legfontosabb iparjogvédelmi információforrásokról. A képzés során a szakemberek gyakorlati példákon keresztül is bemutatják az oltalmak gazdasági szerepét. A képzésen történő részvétel ingyenes!
Az oktatást a FIEK iparjogvédelmi és üzletfejlesztési szakemberei magyar nyelven tartják, akik az oltalmi és eljárási jellegzetességek mellett a bevezetés szintjén rámutatnak az iparjogvédelmi oltalmak ipari alkalmazhatóságára is.
A képzés hibrid formában valósul meg, személyes jelenléttel a Z ép. 9. emeleti Tantermében várják a kutatókat. Online, belső egyetemi VPN hozzáféréssel itt lehet csatlakozni: Kattintson ide az értekezlethez való csatlakozáshoz
Képzési alkalmak:
A képzés során az iparjogvédelmi szakemberek többek között a következő kérdéseket tisztázzák: