Tegyük fel, hogy adott egy kutató, aki elnyerte az Iparjogvédelmi Bizottság támogatását, így lehetőséget kap arra, hogy az általa létrehozott alkotás megfelelő iparjogvédelmi és/vagy szerzői jogi területen kiteljesedhessen. Ki, merre indul következő lépésként? Mit tesz a FIEK és mik lesznek a kutató teendői, ha szabadalmi bejelentésre kerül sor? A TRL 5-ös szint után hogyan érdemes megindulni a hasznosítás irányában? Hogyan érdemes együttműködnie annak, aki ismeri a piacot és a potenciális konkurenciát (kutató), azzal, aki átlátja a jogi helyzeteket és tanácsot tud adni a konkrét hasznosítási kérdések kapcsán (FIEK)?
A BME Felsőoktatási és Ipari Együttműködési Központ szervezésében megvalósuló hat alkalmas FIEK Iparjogvédelmi képzés rövid áttekintést nyújt a szellemitulajdon-védelem rendszeréről, ezen belül az iparjogvédelmi oltalmi formákról, az oltalom megszerzésére irányuló eljárásokról és ezek alkalmazhatóságáról, a legfontosabb iparjogvédelmi információforrásokról. A képzés során a szakemberek gyakorlati példákon keresztül is bemutatják az oltalmak gazdasági szerepét. A képzésen történő részvétel ingyenes!
Az oktatást a FIEK iparjogvédelmi és üzletfejlesztési szakemberei magyar nyelven tartják, akik az oltalmi és eljárási jellegzetességek mellett a bevezetés szintjén rámutatnak az iparjogvédelmi oltalmak ipari alkalmazhatóságára is.
A képzés hibrid formában valósul meg, személyes jelenléttel a Z ép. 9. emeleti Tantermében várják a kutatókat. Online, belső egyetemi VPN hozzáféréssel itt lehet csatlakozni: Kattintson ide az értekezlethez való csatlakozáshoz
A képzés során az iparjogvédelmi szakemberek többek között a következő kérdéseket tisztázzák: